ZÁKLADNÍ ŠKOLA, LIBEREC
ČESKÁ 354, 463 12 LIBEREC 25

   
sekretariát:

48 51 30 357

družina: 48 48 49 100
1. stupeň: 48 48 49 101
2. stupeň: 48 48 49 102

Další kontakty
Učíme se, abychom se domluvili a v životě neztratili.

Jumping

8. 2. 2018 Hana Koníčková

TV - jumping

V týdnu  od 5. – 9.2.2018 se účastnily některé skupiny  v rámci hodin TV lekcí jumpingu.  Lekce byla vedená kvalifikovaným instruktorem. Byla složená z malých dynamických poskoků, rychlých "sprintů" a balancování na pružném výpletu trampolínky, kdy zapojíte svaly, které u jiného než balančního cvičení nezapojíte. Jumping slouží jako zábavné cvičení bez složitých choreografií, je vhodný jak pro dívky, tak i  pro chlapce. Cvičení má aerobní charakter a nezáleží na tom, kolik vám je let nebo jakou máte hmotnost.

 "Ze zdravotního hlediska je cvičení na malých trampolínkách nejlepší cestou k oběhu lymfatické tekutiny," praví o cvičení na malých trampolínách MUDr. Samuel West. Skákáním na trampolínce posilujete celé tělo uvnitř i vně. Posilujete každý sval, orgán, tkáň i buňku. Pomáhá z těla odplavovat jedy a toxiny.

Vnímám také jako velmi důležité, aby děti na 2. stupni poznávaly možnosti pohybového vyžití ve svém okolí, dokázaly se  orientovat v dnešní pestrosti sportovních nabídek, nebály se zkusit a zažít nové věci.  Hlavní myšlenka je, aby si děti uvědomily, že pohyb by měl být základem jejich každodenního života a že nestačí jen 2x týdně 45 minut pohybu v tělocvičně. Sportování přináší dětem spoustu kladných benefitů, ze kterých můžou těžit celý život. Z těch hlavních bych ráda vyzdvihla socializaci jedince, samotný prožitek při pohybu a především dopad na jejich celkové zdraví.

Hana Koníčková
zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1
© 2006 - 2015 ZŠ Vesec | vstup do administrace »
TOPlist