Jumping

8. 2. 2018 Hana Koníčková

TV - jumping

V týdnu  od 5. – 9.2.2018 se účastnily některé skupiny  v rámci hodin TV lekcí jumpingu.  Lekce byla vedená kvalifikovaným instruktorem. Byla složená z malých dynamických poskoků, rychlých "sprintů" a balancování na pružném výpletu trampolínky, kdy zapojíte svaly, které u jiného než balančního cvičení nezapojíte. Jumping slouží jako zábavné cvičení bez složitých choreografií, je vhodný jak pro dívky, tak i  pro chlapce. Cvičení má aerobní charakter a nezáleží na tom, kolik vám je let nebo jakou máte hmotnost.

"Ze zdravotního hlediska je cvičení na malých trampolínkách nejlepší cestou k oběhu lymfatické tekutiny," praví o cvičení na malých trampolínách MUDr. Samuel West. Skákáním na trampolínce posilujete celé tělo uvnitř i vně. Posilujete každý sval, orgán, tkáň i buňku. Pomáhá z těla odplavovat jedy a toxiny.

Vnímám také jako velmi důležité, aby děti na 2. stupni poznávaly možnosti pohybového vyžití ve svém okolí, dokázaly se  orientovat v dnešní pestrosti sportovních nabídek, nebály se zkusit a zažít nové věci.  Hlavní myšlenka je, aby si děti uvědomily, že pohyb by měl být základem jejich každodenního života a že nestačí jen 2x týdně 45 minut pohybu v tělocvičně. Sportování přináší dětem spoustu kladných benefitů, ze kterých můžou těžit celý život. Z těch hlavních bych ráda vyzdvihla socializaci jedince, samotný prožitek při pohybu a především dopad na jejich celkové zdraví.

Hana Koníčková

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1