3. C - Týden v akci!

11. 12. 2017 Mgr. Nikola Zimová

3. C - Týden v akci!

V minulém týdnu se jsme se ve 3. C opravdu nenudili.

V úterý jsme si připomněli den sv. Mikuláše. Převlékli jsme se do obleků a pracovali s mikulášskou tematikou.

Ve středu jsme měli náročnou práci ve skupinkách. Museli jsme hledat nejen v encyklopediích, ale také na internetu. Encyklopedie a internet nám pomohli získat nové  informace o kostře člověka. Skupinky byly rozděleny podle toho, čemu se měli věnovat (lebka, hrudní část, dolní část – nohy, horní část – ruce). Svou práci každá skupinka přednesla a vytvořila plakát.

Ve čtvrtek nás čekalo první vyučování s rodiči. Měli jsme pozvané čtyři maminky od žáků, které měly zájem. Každá maminka učila jeden ze čtyř předmětů: Čj, Čs, Mat, Čj – čtení. Žáci byli rozděleni do skupinek a střídali své stanoviště po 20 minutách.  Myslím, že vyučování s rodiči bylo přínosné nejen pro děti, ale i pro rodiče, proto se těšíme na další.

V pátek měla skupinka v anglickém jazyce těžký úkol. Zahrát scénku v anglickém jazyce  podle učebnice. Na scénku si vytvořili kulisy a akce mohla začít. Scénka nebyla vůbec jednoduchá, ale všichni ji zvládli skvěle.

Žáky jsme nenechali doma moc odpočinout a večer zavítali opět do školy. Tentokrát ale na nocování se strašidly. Plnili jsme různé úkoly, bavili se, tančili a užívali si školy i z jiného pohledu než z lavice. Po náročném večeru, který přichystaly naše skvělé vychovatelky, a kde jim velkou pomocí jim byli i deváťáci, jsme provedli hygienu, zalezli do spacáků, přečetli si pohádku a šli spát – až na některé výjimky J
Ráno bylo hektické. Budíček, hygiena, balení a rychle za rodiči, kteří čekali u šaten.

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ]