1.B - Putování s loupežníky

3. 11. 2017 Mgr. Marie Houšťová

Harmonizační dny 4.-5. 10. 2017

Ve středu jsme vyrazili na putování s loupežníky.  Od školy jsme s batůžky došli do Rochlic, kde jsme nastoupili na vlak. Vytrvalí počtáři napočítali 10 stanic, než jsme vystoupili a vydali se městem k lesu. Cestou jsme potkali pěstitele kaktusů, který nám ukázal skleník této nádhery. A tak jsme se díky náhodě dozvěděli mnoho zajímavého o těchto rostlinách. V lese jsme posvačili a již nás čekalo plnění záludných  úkolů: hod šiškou na loupežníka, chyť loupežníka na konci klády, slož ze šišek své jméno…) Na chatu jsme dorazili těsně před obědem. Po jídle  jsme se ubytovali  a ve 14h nás již čekala cesta po stopách loupežníků- na rozhlednu Bramberk. Paní vychovatelka pro nás připravila mnoho úkolů, a tak nám cesta rychle ubíhala. Na rozhledně nás čekalo veliké překvapení- stádo černých koz. Byly tak mlsné, že nám skákaly až na stůl a lezly do batůžků. Na rozhlednu jsme statečně vyšli všichni. Viděli jsme Sněžku i Ještěd, Jablonec i Liberec -a tak jsme mohli zamávat rodičům domů U rozhledny jsme si zařádili s  podzimním listím, zazpívali loupežníkům písničku, pohráli si na hřišti a přečetli něco z historie stavby rozhledny. Cestou zpět jsme postavili domečky vílám a poznávali přírodu a zvířata lesa. Po večeři jsme vyplnili loupežnické deníky a zazpívali písně s kytarou.

Druhý den ráno po snídani jsme zvládli svléknout povlečení a poklidit. Pak nás čekalo vyrábění: loupežníkův drak.  Mezitím jsme rozděleni do barevných skupin skládali svého loupežníka. Povedlo se a mohli jsme se vydat za loupežnickým pokladem!  Každý sám musel se zavázanýma očima po provázku dojít až do sklepa, kde ve tmě hledal ukrytou truhlu s pokladem.

Po  obědě nás  čekalo oblékání do pláštěnek a cesta lesem k vlaku. Ke škole jsme dorazili sice trošku mokří, ale moc spokojení. Naše první putování a nocování mimo domov jsme si  báječně užili!

Poděkování:

-  Všem  rodičům  za vzornou přípravu dětí a věcí potřebných k výjezdu a za dochvilnost.                                                     -                       - Paní vychovatelce  za pěkně připravený program.

-Mamince Adélky Vápeníkové a Karolínky Šturmové za odvoz zavazadel tam i zpět.

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ]