1.B - Námořníci objevují ostrov knih

29. 11. 2017 Mgr. Marie Houšťová

V úterý 21.11.jsme společně poprvé navštívili knihovnu ve Vesci

Na tento den jsme se moc těšili. Paní knihovnice Bezděková pro nás na úvod připravila cedulky se jmény a zkoušela, kdo už umí své jméno bezpečně přečíst. Po té jsme si povídali o knihovně - k čemu slouží, jaké knihy zde najdeme, jak funguje půjčování. Děti zase vyprávěly,  kdo má doma také nějakou knihovničku a jaké knihy mají nejraději.
Paní knihovnice přečetla krásnou básničku od oblíbeného Jiřího Žáčka a  ukázala nám, kde v knize najdeme razítko knihovny. Pak přišlo to hlavní: Jak se máme ke knize chovat? Všichni námořníci dobře věděli, co se s knihou smí a co kniha určitě nemá ráda. Prohlédli jsme si  několik knih, ke kterým se čtenáři nezachovali  hezky. Pak si už každý sám mohl prohlédnout zajímavé knížky. Na závěr nám paní knihovnice přečetla z  edice První čtení příběh od A. Lindgrenové o dětech z první třídy. Ten se nám moc líbil. Na rozloučenou každý
dostal přihlášku s bonusem pro všechny, kteří ještě nejsou zapsáni v knihovně.
Po této návštěvě jsme si slíbili, že se námořníci budou chovat ke všem knihám tak, aby vydržely co nejdéle pěkné a začneme s rodiči chodit na objevné výpravy za knihou do poboček v Liberci- ČESTNÉ NÁMOŘNICKÉ:)

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1