1.B - Čertí škola

11. 12. 2017 Mgr. Marie Houšťová

V úterý 5.12. se naše třída námořníků ocitla v pekle i v ráji...

Na čertí den jsme se moc těšili. Ráno přišlo do školy spousta umazaných rohatých čertů a krásných čertic, kteří dováděli a hrozili vidlema. Naštěstí na ně dohlíželo 5 andělek a 1 andílek. Ti měli překrásná křídla, každý úplně jiná.
Někdo se mohl pochlubit i svítícími rohy či svatozáří. První hodinu nás čekala čertí  matematika. Na chodbě byla připravena pekelná běhavka, jejíž správné vyluštění záleželo na matematických dovednostech každé bytosti. Po té čertíci počítali rohy  a ocásky v pekle, andíci zase křídélka, svatozáře a zvonečky.  Učili jsme andílky i čerty matematické krokování. Šlo jim to moc hezky.  Druhou hodinu jsme se naučili čertí taneček, při kterém jsme se báječně vyřádili, jak se na pohádkové bytosti patří.  Také jsme si důkladně zopakovali kouzelné říkadlo proti opravdovým čertům. Shlédli jsme pohádku o zlobivém Petříkovi, který se v až v pekle polepšil a mohl se vrátit na svět.
Třetí hodinu přišla pekelná návštěva z druhého stupně. Chtěla si některé výtečníky odnést, ale naštěstí nás zachránilo naše kouzelné říkadlo a  pěkné  odprošení. Vrchní čertice nás pro výstrahu  pěkně umazala pekelnou špínou. Zato andílek nám nadělil dobrůtku.
Poslední hodinu jsme luštili jméno vrchní  čertice z peklíčka 1. B a vykreslili jejího kamaráda Mulisáka. Poslechli jsme si 2 pohádky z knížky andělky Barunky Férové : Čert a Káča a Čertův švagr.
Na rozloučenou jsme dostali překrásnou nadílku: od andílka  Lucinky  modrou- sříbrnou bonbónovou a od čertíka Matějíčka nádherné pekelné perníčky, mňam!

Děkuji moc všem rodičům za překrásné vystrojení všech čertíků a andílků!!! Děti si čertí školu díky Vám báječně  užili, jeden hezčí převlek než druhý-:)
Děkuji mamince Matýska  Hozáka za úžasné  perníčky  a mamince Lucinky Lempachové za bonbónkovou nadílku.

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1 [ 2 ][ 3 ]