1.C První den ve škole

10. 9. 2017 PaedDr. Šárka Vakrmanová

Uvítání prvňáčků

Už je to tady! Čtvrtého září, pro všechny prvňáčky a jejich blízké den plný očekávání, nervozity, ale i radosti a slavnostního napětí.

Ve škole už je také rušno. Nadšení deváťáci se právě převlékají do masek pohádkových bytostí, protože budou doprovázet prvňáčky do jejich tříd. Paní učitelky dělají poslední úpravy na kostýmech a udělují pokyny. V zápětí se otvírají dveře a pohádkové postavy jako babička z Červené Karkulky, Bart Simpson, včelka Mája, bílá paní, víla nebo jednorožec se ujímají skupinek a vedou je po schodech do nejvyššího patra k jejich učebnám. Děti jsou slavnostně oblečené, někdo má aktovku nebo kornout plný sladkostí a jedna třída je dokonce v kostýmech námořníků, protože proplují první třídou jako námořníci na korábu.

Když jsou všichni na svých místech, promluví k nim usměvavé paní učitelky, popřejí hodně úspěchů, hezké známky i mnoho hodných kamarádů. Také řeknou, co je v celém roce čeká, na co se mohou těšit a co všechno se naučí.

Potom přivítá všechny žáky školy z rozhlasu také paní ředitelka.

Po slavnostním úvodu odcházejí rodiče zařídit obědy a družinu a paní učitelky se seznamují s dětmi, provádějí je vyzdobenou třídou, hrají s nimi první hry a zpívají písničky.

Nakonec se maminky a tatínkové vracejí a odvádějí si děti, aby si všichni společně užili tento slavnostní den, na který chtějí příjemně vzpomínat.

Paní učitelka Šárka Vakrmanová

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1