2.B - Slavíme 100 let výročí republiky

29. 11. 2018 Mgr. Marie Houšťová

Naše třída se přidala k oslavám výročí vlastní prací a bádáním o historii naší vlasti

V sobotu 28. 10. slavila naše republika 100. narozeniny. My jsme se na tento den dobře připravili. Děti byly velice zvídavé a zvědavé a tak jsme v rámci hodin Člověk a jeho svět začali postupně bádat, jak to všechno bylo. Nejprve měly děti za úkol vyzvědět co nejvíce od rodičů a přinést do třídy encyklopedie či fotografie týkající se historie vzniku naší země či jiných významných událostí. Zjištěné informace mezi sebou porovnávali a doplňovali informacemi z internetu. Líbily se nám dobové fotografie a naučný kreslený pořad Dějiny statečného národa českého. Po té přišla na řadu trocha zeměpisu, poznávali jsme státní hranice, naše sousedy a hlavní město Praha. Naučili jsme se rozpoznat státní symboly a doplnili soutěžní kvíz o naší zemi. Již víme i to kdo byl náš první prezident a že Slovensko bylo naší součástí.  V hodině hudební výchovy jsme se naučili zpívat oblíbenou píseň pana Masaryka Ach synku, synku. Také jsme s velkým zaujetím vyposlechli symfonickou báseň Bedřicha Smetany Vltava. Děti ocenily nejen líbivý hlavní motiv, ale i část s rusalkami, svatbou  či rytíři z Blaníku. Naučili jsme se zpívat státní hymnu a vyslechli si i původní slovenskou část. Víme o národním divadle a slepém houslistovi, který zde poprvé Domov můj zazpíval. Další den děti měly přinést na lístečku jména 3 významných osobností, které naší zemi proslavili v jakémkoliv oboru. Ty se staly součástí čestného plakátu. Děti se opět mohly poradit s rodiči. A oslava? Druhý den jsme společně vyrobili překrásný plakát naší republice k narozeninám, děti přišly oblečeny ve státních barvách, někteří dokonce s obrázkem vlajky na tvářích, v barevném  kostýmu či vyšitou vlajkou na tričku...všichni jsme si připevnili trikolóru, zazpívali státní hymnu, vše na památku vyfotili.
V očích některých dětí se objevili slzy...není co dodat.....

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1