6.B - školní výlet - Bozkovské dolomitové jeskyně

25. 6. 2018 Jitka Vokurková

školní výlet, Bozkovské jeskyně, krápníková výzdoba, podzemí

Dne 22.6.2018 se žáci 6. ročníku vydali v hojném počtu na školní výlet, jehož cílem bylo dobývání Bozkovských dolomitových jeskyní. Cesta byla naplánována z Liberce vlakem přes Tanvald do Jesenného. I přes počáteční obavy pedagogů  všichni dorazili ve smluvený čas, a tak se zdálo, že výlet bude bezproblémový. Přestup v Tanvaldě jsme také zvládli beze ztrát. Po příjezdu do Jesenného nás čekal menší výšlap k jeskyním. Některé děti to vzaly pěkně po "Shrekovsku" a co dvacet kroků se ptaly: "Už tam budem?"  Po příchodu na místo jsme měli krapet času před plánovanou prohlídkou na nákup suvenýrů, pohledů a taky teplých čajů,  protože počasí nám příliš nepřálo. Ale alespoň nám nepršelo, přiznávám, že bylo chladno. Prohlídka byla odborně komentovaná a srdéčko každého pedagoga zaplesalo, když žáci komentovali prohlídku slovy: "To jsme se učili!" Po velmi krásné prohlídce už nás čekala jen pokojná cesta zpět na vlakové nádraží do Jesenného, tentokrát o něco delší cestou přes centrum Bozkova. Celkově se výlet podařil a doufám, že stejně jako učitelům, tak i žákům se společně strávený čas líbil.

FOTO RAJCE: ZDE

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1