Pohádkový les

19. 6. 2019 PaedDr. Šárka Vakrmanová

Jak jsme si to v sobotu užili

V sobotu odpoledne se okolí Vesce změnilo na Pohádkový les, protože  do něj zavítaly nadpřirozené bytosti z dob současných i dávno minulých. Na cestě dlouhé tři kilometry jsme mohli potkat klauny, myšky, kočičky i zajíčky, vodníka, víly, kouzelníka, loupežníky, prince, princezny i draka, čerty, tři prasátka, Leontýnku, Červenou Karkulku s vlkem, Křemílka a Vochomůrku, Macha a Šebestovou , řezníka Krkovičku s dědou Lebedou, Kloboučníka, Zlatovlásku i Pata a Mata. Všichni si připravili pro děti z naší školy a jejich doprovod soutěže k trénování šikovnosti, zručnosti, moudrosti, zdatnosti, postřehu i odvahy. Jako odměny děti dostávaly drobné sladkosti, ale i zdravé ředkvičky, mrkvičky a u ježibaby z Perníkové chaloupky i výborné perníčky, které připravily a upekly paní kuchařky ze školní jídelny. V cíli se mnozí rádi občerstvili limonádou nebo si opekli na ohýnku vuřt. Vše za pečlivého dozoru místních hasičů. Na pochod pohádkovým lesem se vydalo asi 300 rodičů s dětmi, prošli 30 stanovišť a potkali téměř 80 pohádkových bytostí z řad současných i bývalých žáků naší školy. Kromě toho  pomáhali při akci i někteří učitelé. Všem děkujeme a těšíme se na další pohádkové setkání.

Další fotografie je ještě možné vidět na této adrese