Družina v době korona

12. 5. 2020 Martina Horáková

I v době koronavirové epidemie se paní vychovatelky ze ŠD snaží připravovat pro děti zajímavé úkoly.

Máme úžasné, šikovné a kreativní děti, proto jsme se snažili připravit pro ně v době nedobrovolné izolace program, který by splňoval podmínky karantény, ale zároveň přivedl děti a jejich rodiče ven, do přírody (a nebo alespoň na jiné myšlenky).

Druháčci začali přáním pro paní učitelku.

Následovala šifra v lesíku nad Kolorským rybníkem.

A byly tu Velikonoce. Napřed jsme se snažili ozdobit co se dalo, třeba i rouškovník. Pak si druháci došli do lesa pro svoji nadílku ukrytou ve velikonočníku.

Od 8.4. si mohly všechny děti projít Královskou cestu. Vedla od Vesce, po zelené značce k Veseckému rybníku a zahrnovala 10 království s 10ti úkoly.

Paní vychovatelka Zuzka Hlavatá připravovala týden co týden domácí cvičení a sportovně tvořivé úkoly, které děti moc bavily.

Nejtěžší úkol, který nás zatím potkal bylo pochytání zločinců řádících v lesích okolo Veseckého rybníku, Kolorského rybníku a nakonec i na Javorníku. Tyto nebezpečné tlupy se v popsaných místech stále vyskytují a je jen na vás zda je zneškodníte a připravíte o lup.

Vše si můžete připomenout v naší fotogalerii.

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: [ 1 ] 2