Základní opatření k prevenci šíření onemocnění koronaviru

3. 3. 2020 Lenka Maršíková

Informace Krajské hygienické stanice v Liberci

Vážení rodiče,
v    souvislosti   s  vydanou   výzvou   Krajské   epidemiologické  komise  ze  dne    4. 3.  2020  a s vydaným doporučením MŠMT, MZ a KHS apeluji na zákonné zástupce našich žáků, aby nejezdili do oblastí s komunitním  i lokálním  výskytem  onemocnění COVID-19 a velmi zvážili i ostatní zahraniční cesty. Vzhledem k tomu, že se situace v Evropě dynamicky vyvíjí, je třeba počítat s rizikem uvalení karanténních opatření v místě pobytu nebo bezprostředně po návratu.

Pokud se přesto do zahraničí vydáte, doporučujeme po návratu telefonicky kontaktovat KHS, případně svého obvodního lékaře a postupovat dle jejich doporučení. Karanténu může nařídit orgán ochrany veřejného zdraví (krajská hygienická stanice) nebo ošetřující lékař.

Žádám rodiče, pokud se z rizikových oblastí vrátí, aby děti z preventivních důvodů do školy po dobu 14 dnů neposílali a telefonicky informovali vedení školy prostřednictvím sekretariátu o nastalé situaci.

Všem, rodičům děkuji za ohleduplný a zodpovědný přístup.

Mgr. Štěpánka Vozková, ředitelka školy

Onemocnění COVID-19 - informace pro školy najdete zde.

Algoritmy postupu vyšetření najdete zde.

Základní opatření k prevenci šíření onemocnění koronaviru - informace zde.

Jak si správně mýt ruce - informace zde.

Zastavte šíření mikrobů, díky kterým můžete onemocnět - informace zde.