Testování před přijímacími zkouškami

9. 4. 2021


Informace k testováníVážení rodiče,
na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 14592/2021-1/MIN/KAN se žáci 9. ročníků mohou zúčastnit přijímacích zkoušek pouze za předpokladu, že doloží před přijímací zkouškou negativní výsledek neinvazivního preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo neinvazivního preventivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 provedených ve škole.

Je možné​ absolvovat test i mimo základní školu v oficiálním testovacím centru. Test nesmí být starší sedmi dnů v den přijímacích zkoušek. Doporučuji tedy test provést nejdříve ve středu, 28. 4. 2021 v odpoledních hodinách (počítá se 7 dnů včetně času testování), aby byl platný na oba termíny přijímacích zkoušek. 

Pokud provedeme test ve škole a žák bude mít pozitivní výsledek, musí se zákonný zástupce spojit s praktickým lékařem, který objedná žáka na konfirmační PCR test do testovacího místa. To může nějaký ten den trvat. Velmi Vám doporučuji se objednat na antigenní test ihned teď, protože pokud by vyšel pozitivní v testovacím centru, udělají Vám ihned PCR a vyhnete se čekání na termín a výsledek a zbytečným stresům před přijímacími zkouškami. 

https://www.nemlib.cz/covid-19/testy/ 

V případě, že budete se chtít nechat testovat u nás ve škole, přihlaste se k testování vyplněním dotazníku na adrese: ZDE

Testování ve škole proběhne pro žáky 9. tříd ve čtvrtek 29.04.2021 od 8:30, 9:00, 9:30 dle rozpisu v budově 2. stupně. 

Testování ve škole proběhne pro žáky 5. tříd v pondělí  03.05.2021.

- pokud v tomto termínu žák chodí do školy prezenčně, pak při běžném týdenním testování ve škole.

- pokud v tomto termínu má žák distanční výuku – testování v 11:00, vchod z 2. stupně ZŠ.

Testování pro žáky 7. tříd proběhne v pondělí 03.05.2021- testování v 11:00, vchod z 2. stupně ZŠ.

Všem žákům přejeme hodně zdaru u přijímacích zkoušek.

Dokument ke stažení ZDE