Exkurze - německá firma FIELMANN

20. 6. 2024V rámci projektu ECHT PRAXE se žáci 8. ročníku měli možnost seznámit s fungováním optiky a zjistit, jak se vyrábí brýle.Echt Praxe propojuje firmy a mladé lidi. V roce 2024 proběhl již osmý ročník projektu, díky kterému německé firmy po celém Česku otevřely své brány českým studentkám a studentům. Naši žáci 8. ročníku navštívili firmu FIELMANN, která se zabývá optikou. Měli tak jedinečnou příležitost nejenom si prohlédnout firmu, ale i se seznámit s fungováním optiky, zjistit, jak se vyrábí brýle. Prohlédli si také digitální nástroje, které optici používají při poradenství a k měření zraku. Nejzajímavější byla část, kdy si mohli vybrat zmenšené obroučky brýlí, obrousit si je, a potom namočit do speciálního roztoku, aby se vzhled obrouček proměnil v lesklý jako skleněný. Získali tak krásný přívěsek na klíče a k tomu ještě další hodnotné věci.

Michaela Hozáková


připojené fotografie:Pro zobrazení této fotogalerie musíte zadat správné heslo