Jak dopadlo putování za světýlky

14. 11. 2021

Drhý ročník "Putování za světýlky" po nočním Vesci se vydařil.

Ve středu 3. 11. 2021 po delší odmlce proběhla akce školní družiny spojující americký Halloween a české dušičky. Děti z osmých ročníků se převlékly do pohádkových a strašidelných kostýmů, vybavily se svíčkami a světýlky, a byly připravené na stanovištích po okolí školy na to, aby svými úkoly zabavily děti školkové i školní.

Během putování měli poutníci za úkol sesbírat 12 razítek do své karty. Každé razítko si ale museli vysloužit splněným úkolem – vyluštěnou hádankou, naučenou básničkou, trefením strašidelné obruče, hodem ducha, nakreslením strašidla nebo třeba i tancem. Za sesbírání všech razítek dostali děti sladkou, homemade dělanou odměnu (perníček J), a strašidelného ducha od pohádkových paní vychovatelek.

Do akce se podařilo zapojit i dobrovolné hasiče, u kterých si děti kromě plnění úkolů mohly vykoukat svá zvědavá očka na velké hasičské auto. Na stanovišti u policie bylo také veselo, to když osmáci dostali povolenku, zapnuli majáky a vysílačkou bavili široké okolí.

Putování za světýlky proběhlo už podruhé a opět nás potěšila vysoká účast poutníků jako v předešlém ročníku! Moc děkujeme a těšíme se na další akce, Vaše paní vychovatelky.

připojené fotografie: