1.B Třídní výlet

19. 6. 2022

EKOPARK SEDMIHORKY

V pondělí jsme konečně vyjeli na výlet, na který jsme se opravdu moc těšili. Počasí sice nebylo úplně ideální, ale námořníci nejsou z cukru:) Nakonec nás pláštěnky  dostatečně ochránily nejen od mírného deště, ale hlavně od bahna, které na nás navršily místní kozy s kůzlátky při veselém krmení. Po příjezdu nás paní chovatelka zavedla do klubovny. Tam pro nás měla připravená zvířátka a spoustu krásného povídání o nich. Představila nám morčecí maminku s dvoudenními mláďátky, želvu, pakobylku a krajtu. Morčátka a kobru si mohly děti vzít do ruky. Nejdříve se někteří obávali, ale nakonec si i krajtu pohladili všichni. Po mazlení s morčátky jsme si dali svačinu a  vyrazili se  seznámit se zvířaty z místních pastvin. Nakrmili jsme koně a kozy, ovečky si nás prohlížely z povzdálí. Na všechny dotazy paní chovatelka dětem trpělivě odpovídala. Po návratu z pastvin jsme popřáli Toníčkovi k svátku a vyrazili řádit do místní obří herny. Děti byly tak překvapené její velikosti, že zůstaly u vchodu stát s otevřenou pusou. Po hodině a půl klouzání, skákání,prolézání, plazení a  honění byli všichni mokří jako myšky. Po druhé svačince jsme se zastavili v místních stáncích na nákupy suvenírů a dobrůtek. Zbytek času jsme si pak užili na venkovním hřišti. Výlet se všem moc  líbil, nikomu se nechtělo domů:)

připojené fotografie: