1.C Čertovské učení 5. 12. 2025

5. 12. 2025


Třídní akce 1.C čertovský den/ čertovské učení konaná dne 5. 12. 2025



Dnešní den se naše třída proměnila v třídu čertovskou. Prvňáčci, které znám, zmizeli a najednou jsem ve školních lavicích viděla samé andílky a čertíky. Čertovské učení i s čerty a čertovinami nás provázelo všemi vyučovacími hodinami – mimochodem nám výuka velmi rychle utekla.

První hodinu čertíci a andílci pobíhali po chodbě školy, hledali čertovské úkoly a plnili rébusy, hádanky a úlohy ve skupinkách. V druhé vyučovací hodině naši třídu navštívil opravdový ČERT, ANDĚLÉ A MIKULÁŠ. Tito návštěvníci byli vskutku bystří. Měli knihu hříchů a věděli přesně, který prvňáček v mé třídě vystrkuje občas růžky a hned si to s čertem vyříkali z očí do očí.  Před čerty nás chránili andílci, kteří naši třídu po celou dobu přítomnosti čerta neopouštěli. Atmosféra se uvolnila a prvňáčci si zahráli čertovské pexeso, vytvořili pracovní list a Mikuláš odměnil každého přítomného žáčka nadílkou a pexesem. Při předávání mikulášské nadílky všem přítomným očíčka jiskřila a zářila – radost pohledět. Další hodinu čekala čertíky a andílky další aktivita. Skákali v pytli, přikládali polínka do ohně, vybírali blechy (samozřejmě ne opravdové), učili se čertí škleby a tančili čertovský tanec. Za své dovednosti dostal každý žáček od paní učitelky pravé čertovské vysvědčení. Poslední hodinu se konečně zasedlo do lavic a v klidu probíhalo čertovské matematické učení. A závěrem? Moji žáčci sborově přednesli básničku Čertíček, která končí slovy „ … do peklíčka hop a skok, přijdu zase příští rok…“   


připojené fotografie:







Pro zobrazení této fotogalerie musíte zadat správné heslo