2.A - Akce s naší knihovnicí Míšou

2. 2. 2021

Poznáváme knížky i sami sebe

Naše paní knihovnice Míša nás pozvala v září k sobě do školní knihovny. Povídali jsme si o knížkách, které máme rádi, ale také o tom, jak se ke knížkám chovat, jak o ně pečovat. Míša nás seznámila s tím, jak to u ní v knihovně chodí, Ukázala nám i některé knižní poklady, které si můžeme půjčit a přečíst si je doma. Dnes už většina dětí chodí do školní knihovny. Mezi naše nejčastěji vypůjčené knihy patří ty o zvířatech a o přírodě.

V říjnu za námi přišla Míša s knihou Kamil neumí létat, kterou napsala J. Berneová. Pomáhali jsme tvořit příběh o špačkovi Kamilovi, všimli jsme si hezkých i ošklivých vlastností hrdinů. Poznali jsme sílu přáteství. Z krásného programu jsme si hodně odnesli. Moc se nám líbil.

V lednu si pro nás Míša připravila program Pohádky. Ověřovali jsme si, jak dobře známe naše pohádky a večerníčky, ale také, zda spolu dokážeme spolupracovat. Samostatně jsme hledali dvojice slov z pohádek, které k sobě patří (ukázalo se, jak pečlivě čteme a trénujeme), ve skupinkách jsme z obrázků sestavovali pohádku O Sněhurce. Nebylo to úplně snadné.

Většina dětí se v pohádkách velmi dobře vyzná. A spolupráce ve skupinkách? Ne každé skupině se podařilo pohádku správně sestavit, ale domluvu, tichý hlas a spolupráci zvládli všichni perfektně.

Těšíme se na další program!

připojené fotografie: