10. 5. 2026
Po roce opět učení tak trochu jinak
30. 4. do naší třídy místo druháčků přiletěla Velká kostra se 2 pavoučky Cibulkou a Ředkvičkou, čarodějka Alexa s Osminožkou, Gargi s Azraelkou, čaroděj Jupík, Kouzelné pavučinky s pavoučky, čarodějka Lucka s netopýrkem Výrkem a další kouzelné bytosti. Chtěly předvést, jak se za rok zlepšily a zda si zaslouží postoupit dál. Nebylo to tak snadné. Musely se umět představit, zpívat čarodějnickou hymnu, znát básničku dne, používat rýmy a vytvořit kouzelná zaříkávadla, skládat, luštit, počítat, kreslit... Důležitá byla i spolupráce. Při letu zdatnosti musely bytosti obletět strom (to ještě šlo, přestože některé bytosti zvolily dost vysokou rychlost), podletět most a nezničit sebe ani stavbu (to úplně nešlo, přestože techniky průletu byly pestré), obletět stadion a bafnout na fotbalisty (to bylo zatím hodně slabé). Čarovné bytosti předvedly i zručnost a vyrobily si čarodějku.
Všichni odlétali po zkušebním dopoledni úspěšně s Diplomem a Basamtatou. Všichni postoupili.
Pak už je čekal pokrm od našich čarokuchařek a program v čarodějnické ŠD.
Tak zase za rok na viděnou!
profesorka Kanimůra