2.A - Vánoční den

2. 1. 2023

Čekání na školního Ježíška

Poslední školní den v r. 2022 byl plný očekávání a těšení se na nadílku pod třídním stromečkem. Ale museli jsme počkat na ten správný čas.

Od rána jsme plnili vánoční úkoly z ČJ i z M, vyráběli jsme přáníčka, tvořili třpytivé vánoční ozdoby. Nezapomněli jsme ani na zpívání a poslouchání koled, na ochutnávání výborného cukroví (dětem moc chutnalo - domů posíláme vekou pochvalu a poděkování!)

Když přišel čas nadělování školního Ježíška, děti si netrpělivostí nedokázaly ani sednout kolem koberce. (A to pod stromeček nakukovaly při každé příležitosti. Přesto zvládly celé dopoledne dodržet pravidlo - Dívat se můžu, sahat ne!)  Každý čekal, jestli už zazní jeho jméno, aby si šel pro dáreček. Všichni věděli, že nás Ježíšek obdařil knihou, ale jakou? Zkoušeli jsme to zjistit čelem - nepovedlo se. Tak tedy přišel čas dárečky rozbalit - konečně! Radost dětí byla veliká, hned se i chlubily ostatním, čím je Ježíšek potěšil (nebo, že přesně věděl, co si přály), Do knížky patří i pravá náčelnická záložka. Tu si každý vybral podle sebe. Na závěr přišel čas i na poděkování, přípitek a přání do nového roku 2023.

Při příštím setkání s knihou (v lednu) si přineseme tyto vánoční knížky a už se moc těšíme, jak si o nich budeme povídat více.

Moc děkuji všem pomocníčkům školního Ježíška, kteří se zapojili a připravili svým dětem velikou radost!! (Vybrali jste výborně!)

Podívejte se na fotky, reakce dětí - ty mluví za vše!

Krásný a pohodový nový rok 2023

připojené fotografie: