2.B Vánoční besídka a dílničky

2. 1. 2021


Poslední společný den v roce 2020 jsme si udělali opravdu překrásný :)Děti přišly velice natěšené. Již dobře totiž věděly, jak krásný den si uděláme:) A že jsme toho stihli opravdu hodně!

Nejdříve jsme si vyrobili vánoční svícínek z jablíčka a ozdobili perníčky, které nám ochotné maminky napekly-moc Vám děkujeme! Pak jsme si uvařili vánoční čaj a ochutnávali cukroví a také úžasné kremrole, které pro všechny děti napekla maminka Anetky Hájkové- také moc děkujeme! Vánoční atmosféru plnou krásných vůní z čajů jsme ještě doplnili o vůni z františků a poslouchali vánoční koledy. Pak jsme dokončili  vánoční přáníčka a někdo ještě vánoční hvězdu. Třetí hodinu jsme sešli k papírovému betlému, pověděli si příběh o narození Ježíška a poprosili ho, aby nám zanechal pod stromečkem zase nějaké překvapení jako v loňském roce. Potichu jsme se vraceli do třídy a pevně doufali, že pod naším krásně nazdobeným stromečkem přeci jen něco bude. A bylo!!! To bylo výskotu a jásotu!!! Po stromečkem ležela hromada krásně zabalených dárečků. Ježíšek za sebou nechal otevřená okna a  někomu dokonce  ujedl i z jeho hromádky cukroví:) 

Děti Ježíškovi odříkaly děkovnou koledu a pak se již společně vrhly do rozbalování. Kdybyste viděli tu radost|!! Všechny děti našly pod stromečkem krásnou knížku! Ještě nám zbylo trošku času, abychom do knížek nahlédli, ale už se těšíme na další čtenářskou dílnu v lednu, kde děti knížky podrobně  představí ostatním:) Ještě za námi přišla paní vychovatelka a ukázala dětem, co jim přinesl Ježíšek do družiny za nové hry.

Děti se loučily se slovy, že je dnešní den  moc bavil a hromadně děkovaly:) 

A já ještě jednou děkuji Vám rodičům, že jste mi pomohli tento nádherný den uskutečnit! Přeji Vám mnoho štěstí a  zdraví v novém roce.  Doufám, že bude příznivější a  že nás čeká pouze prezenční výuka a  další takové krásné akce...

 

 


připojené fotografie: