2.B Námořníci v zemi indiánů

12. 9. 2022


Další dobrodružství začíná!TONIKTUKA HÉ!

Tak nám začal nám 2. společný rok. Naše loď z 1. B zakotvila v zemi indiánů. Co nás  tu čeká za dobrodružtví? Naučíme se dovednostem indiáského rodu:  indiánskou řeč, ale i  řeč bledých tváří, které se říká  angličtina, indiáské pozdravy a jejich význam, indiáské písně,  plavat, tančit kolem ohně,  poznáme  týpý, totem, náčelníka Moudrou sovu, kmen chytrých Lišek, silných Medvědic, statečných Bizonů a bystrých Orlů. No a  k tomu samozřejmě zvládneme matematiku, český jazyk, prvouku- no zkrátka vše, co každý vzorný žák 2. třídy.

Během 2. týdne se nám ve třídě sešli indiáni i indánky.  Společně jsme oslavili dvoje narozeniny a svátky, rozdělili se do kmenů a začali celoroční hru:  Putování indiáským územím.V družině nás pak čekalo a ještě čeká  vyrábění totemů, čelenek, náhrdelníků.... Ochutnali jsme první lekce z jazyka bledých tváří - angličtiny a moc nás to baví! Nejvíce se však těšíme na  týdenní výpravu do blízkých hor, na tu vyrazíme na konci května. Tam  spolu s dalšími kmeny budeme plnit indiáskou zkoušku. Držte našim indiánkům palce!

Moc děkuji všem rodičům za chuť zapojit se do hry a především za přípravu překrásných kostýmů! Jak to dělem slušelo se podívejte v galerii.

HAW HAW KOLA!


připojené fotografie: