2.B Čtenářská dílna č.4 - prosinec

2. 1. 2021

Prosincová dílna byla věnována večerníčkům a klasické pohádce

Pod vánočním stromečkem ležel vzkaz pro naši třídu. Matyášek jej našel první a proto jej ostatním přečetl.  Skřítek ze školní knihovny nás v něm žádal o pomoc. Prý se v knihovně poztrácely dvojice kamarádů a někdo rozházel  obrázkovou pohádku. Děti hned ochotně slíbily, že skřítkovi pomohou a vše urovnají zpět. Za týden nás navštívila paní knihovnice a nabídla dobrovolníkům, aby se pokusili, nejprve samostatně a pak i ve dvojicích, najít kamarádům dvojici  z večerníčků. Zjistili jsme, že ne všechny pohádkové bytosti z večerníčku všichni  dobře znají a tak někteří požádali o dopomoc kamaráda. Ale nakonec se podařilo všechny dvojice správně přiradit. Po té měly děti ve skupinách poskládat obrázkový děj klasické pohádky. I tento velmi obtížný  úkol skupinky společnými silami nakonec zvládly. Skřítek tak mohl být spokojený, opět je v knihovně pořádek. A my mu příště opět rádi pomůžeme:)

připojené fotografie: