2.B Čertí škola

2. 1. 2021

V pátek 4.12. se naše třída proměnila na peklo i nebe zároveň

Na čertí školu se děti moc těšily. Ve třídě se sešli čertíci a čertice, andělky a 1 Mikuláš. Nejdříve museli všichni  prokázat své umění při plnění pekelných úkolů z matematiky, českého jazyka a angličtiny.  Zvládli to skvěle. Pak je čekalo zkoušení z básničky pro hlavní čertici Moribundu a andělku Aničku. Kdo to zvládl, mohl se pustit do čertovské dílničky, kde ze své fotografie a ruličky tvořily čertíka. Moc se jim povedli. Za klavírního doprovodu Mikuláše popřáli k narozeninám čertovským  dvojčatům  Kačence a Davídkovi, připomněli jsme si  tradici svátku svaté Barbory a popřáli také Barušce. Dostali jsme pekelné bonbónky od andělky Šárinky.  Občas nám nějaký čert  bouchal do dveří, bylo to trošku strašidelné, ale naše básnička ho vždy zahnala.  Děti odcházely domů nadšené, že si čertí školu i  přes koronovirová opatření moc užily:)

Děkuji všem rodičům za přípravu krásných kostýmů, děti vypadaly naprosto  úžasně!!!

připojené fotografie: