2.A - Beseda se spisovatelem J. W. Procházkou

15. 3. 2019 Mgr. Jana Stříbrná

Povídání a tvoření v knihovně

Do vesecké knihovny za námi přijel pan Jiří Walker Procházka – autor vynálezce Alvy, řady komiksů, večerníčků, napínavých příběhů pro děti i dospělé.

Seznámil nás s tím, jak vznikají jeho knížky, televizní zpracování příběhů i kde bere nápady a podoby postav do svých knih. Společně jsme si četli komiks, vysvětlovali různá slovní spojení, povídali jsme si o knihovnách, chytrých knížkách, které by zde mohl hledat vynálezce zdařilých i méně povedených experimentů. Kreslili jsme podle své fantazie moudrou knihu (někdo o Vesmíru, jiný o zvířatech či robotice, …), ale i knihovnu budoucnosti (některá vypadala jako koule, další jako hrad, z jiné se odcházelo skluzavkou). Na závěr děti ve skupinkách sestavovali robota. Fantazii měly opravdu velikou, jen bylo obtížnější se v některých skupinkách domluvit, který nápad využijí.

Pan spisovatel nás pochválil za pěkné čtení, znalosti i fantazii a rozdal nám dárky.

Program byl velmi pěkný, dětem se moc líbil, aktivně se zapojovaly do činností.

Děkujeme a těšíme se na další pěkný program.

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1