6. A - Recyklohraní

12. 11. 2019 Olga Roháčová

ekologický program

Dne 12. listopadu proběhl místo jedné vyučovací hodiny preventivní program Recyklohraní.

Jak to viděli samotní žáci:
Pan lektor se jmenoval Ondra. Třídili jsme různé věci do popelnic. Rozkládali jsme různé spotřebiče (např. pračku, baterie,..). Dívali jsme se na videa, která byla např. o skládce na moři, rozkládání telefonu. Dověděli jsme se třeba, že z telefonu se vyrobí prsten. Dělali jsme různé skupinové práce. Dostali jsme papírovou popelnici ECO CHEESE na baterie. (K. Č., L. F.)
Bylo to super pro planetu, ale nás to moc nezaujalo. Dověděli jsme se, jak ve skutečnosti vypadá planeta a třeba i to, že jako jediné město v České republice máme červenou popelnici na nápojové kartony. Třídili jsme obrázky do různých popelnic. Rozebírali jsme spotřebiče a určovali, z jakých je to materiálů. Dívali jsme se na videa o recyklaci. Zjistili jsme, že jeden kus oblečení je z 50 PET lahví. (V. Z., A. V., Z. P., E. H.)
Rozkládali jsme PC, pračku, baterie. Dívali jsme se na super videjka. Třídili jsme věci do popelnic. Bylo to vážně sakramentsky supr. (M. Č., M. H., Š. J., D. R.)

zobrazuji fotografie po 30 obrázcích na stránku | stránka: 1