ONLINE VÝUKA

Vážení a milí rodičové (i žáci a žákyně),
s účinností od 24.3.2020 bude pro naše osmáky učivo vkládané na tyto webovky rozvrstveno podle následujícího rozvrhu:

PO:  ČESKÝ JAZYK, MATEMATIKA
ÚT:  CIZÍ JAZYKY (AJ, NJ)
ST:  ČESKÝ JAZYK, MATEMATIKA
ČT:  OBČANSKÁ VÝCHOVA, CHEMIE, FYZIKA
PÁ:  PŘÍRODOPIS, DĚJEPIS, ZEMĚPIS
24/7: TĚLESNÁ VÝCHOVA: na INSTAGRAMU ;-)
- ostatní předměty - VV, ČSP, HV, VČJ, MFP, VM, SH - zadávány nebudou.

Materiály pro domácí samostudium: (poslední aktualizace 3.4.2020 12:20)

3. týden (30.3.2020 - 5.4.2020)

3.4.2020
PÁTEK

PŘÍRODOPIS (Mgr. Hartmanová)
Nová práce ZDE .BRÁNA TESTU SE ZAVŘE V PONDĚLÍ 6.4. V 18.00 HODIN.

DĚJEPIS (Mgr. Hlaváčková)
Ahoj všem, je tu pátek, tedy další práce z milovaného dějepisu.
S pomocí řešení  si zkontrolujte text, který jste měli doplnit.
V druhém dokumentu je nová práce .
Mějte se fajn
VH

ZEMĚPIS (Mgr. Vokurková)
Zadání ZDE .
Nová brána TESTU se zavírá v pondělí 6.4.2020 v 9:00!

2.4.2020
ČTVRTEK
FYZIKA (Ing. Štancl)
Na zopakování fyzikálních veličin práce, energie, gravitační síla, výkon a účinnost máš k vyřešení několik příkladů. Nalezneš je ke stažení ZDE a k zobrazení ZDE. Vypracované příklady mi odešli do pátku 10.4.2020 do 19:00 hodin na e-mailovou adresu stancl@zs-vesec.cz. Děkuji.

CHEMIE (Mgr. Hartmanová)
Nová práce ZDE .
ON LINE TEST -
KDO NESTIHL - BRÁNA SE ZAVŘE DNES tj.3.4.2020  V 18.00 HODIN!!!!
odkaz na test ZDE .

OBČANSKÁ VÝCHOVA (Mgr. Bureš)
Správné odpovědi k minulému úkolu ke stažení ZDE, k zobrazení ZDE
A teď k nynějšímu úkolu. Na str. 55 (učebnice) úplně dole máte 4 barevné obdelníky. V každém je popsána nějaká situace – právní vztah. Vy napište, které dvě strany v daném vztahu figurují a u každého aspoň jedno právo nebo povinnost.
Příklad: Jdu si koupit nové kolo. Vzniká právní vztah mezi mnou a obchodem. Moje povinnost je zaplatit, právo dostat kolo bez skrytých vad. Povinnost obchodníka je dodat mi kolo, vyřídit reklamaci…atd.
Pokud bude něco nejasného, pište.
Odpovědi mi opět pošlete do 8.4.2020 na bures@zs-vesec.cz

1.4.2020 APRÍL ;-)
STŘEDA
MATEMATIKA (Mgr. Maršíková)
Dnešní úkol ZDE - kdo odevzdá na mail do neděle 5.4.2020 a bude mít vše správně získá ;-) JEDNIČKU ;-) (A to není apríl)

LATINA (RNDr. Cecil Drobenka CSc.)
Zadání seminární práce
název tématu: Vliv vlhkosti aerosolu na tvorbu duhy s cílem ovlivnit distanční vzdělávání žáků 2. stupně ZŠ Česká
anglická název: The effect of aerosol moistness on the creation of a rainbow as the result of an impact in distance learning of secondary pupils on ZŠ Česká,
rozsah: 200 až 500 tisíc stran
zásady vypracování: v první části osvětlit a přiblížit související teorie. V druhé části jasně popsat metody měření a testů s očekávanými výsledky a v třetí části prezentovat výsledky měření na kontrolním vzorku 60 žáků. Itinerář práce by neměl kolidovat s itinerářem Slunce.
doporučená literatura: Literatura především zahraničních kapacit v oboru a předních vědeckých a populárních časopisů s přihlédnutím k průkopníkům v dané oblasti a to pana prim. MUDr. Vráti Piškota CSc. (pediatr) a pana prof. Ing. Jana Brutala Kolouška (ho(u)bby vědec)
Termín odevzdání: 1.4.2020 23:59
TOTO JE APRÍL :-P

31.3.2020
ÚTERÝ
ANGLICKÁ KONVERZACE (Mgr. Šomjaková)
Milí žáci,
ozývám se po delší době s úkoly na konverzaci. O jarních prázdninách mi napsala asi půlka z Vás, takže vás prosím o více aktivní přístup.
Úkoly na tento týden:
- pracovní list o mé oblíbené spisovatelce , přečtěte si text, zodpovězte na otázky a poté napište 6 vět o vašem oblíbeném spisovateli. Nečekám žádné slohy, jen krátký text od Vás. Úkoly si klidně vypracujte do sešitu a pak mi je vyfoťte nebo mi vaši práci pošlete v emailu .
- na quizizzu jsem Vám otevřela testík na přídavná jména. Pokud v něm získáte alespoň 90%, dám Vám jedničku :) Odkaz: quizizz.com/join?gc=910678         termín je 6.4.2020
Mějte se hezky a držte se!
Šomjaková

ANGLIČTINA - BVJ (Mgr. Šomjaková)
Dear pupils,
máme tu další týden a s ním i várku dalších úkolů. Děkuji, že jste skoro všichni poctivě vyplnili quizizz, za 100% někteří z Vás získali jedničku.
Tento týden Vás čeká:
- pracovní dvojstránka na opakování lekce 5,6 (máte na ni čas do soboty, výsledky vám pošlu v neděli, takže nemusíte posílat, pokud nechcete moji osobní zpětnou vazbu :))
- na quizzizu Vám otevřu další kvízy, pokud je vyplníte na 100%, získáte jedničku. Termín zavření - 6.4.2020
Odkaz: quizizz.com/join?gc=313546
           quizizz.com/join?gc=398717
- přemýšlím nad tím, že se s Vámi spojím přes Skype a můžeme se jednou týdně sejít na 20 minut a shrnout, co a jak. Pokud o to máte zájem, pošlete mi email :)
Pokud hledáte další možnosti, jak si ve volném čase procvičovat angličtinu, jukněte na stránku: https://www.umimeanglicky.cz/cviceni-should
Mějte se pěkně a držte se!
Šomjaková

NĚMČINA - BVJ (Mgr. Herainová)
Zadání práce ZDE . Odevzdat do pondělí 6.4.2020 na mail .

NĚMČINA - RVJ (Mgr. Hlaváčková)
Ahoj RVJ,
tento týden využijeme k procvičení minulého času. NIC NEMUSÍTE TISKNOUT! Posílám vám 3 odkazy:
Zde doplňte tvary příčestí minulého. Několik sloves je nových, ale s těmi si hravě poradíte a doplníte si je do svých přehledů(např. díky konjugator.reverso.net)
Na dalších dvou odkazech doplňujete do vět včetně haben nebo sein
Na práci máte týden. Do 7.4.2020 mailem mi prosím každý napište počty chyb + případné dotazy.
Mějte se hezky
VH

ANGLIČTINA - RVJ (Mgr. Hozáková)
Zadání z angličtiny ZDE , poslech ZDE a pracovní list k němu ZDE . Termín odevzdání mailem do pátku 3.4.2020