DOD v kuchyňce

27. 3. 2024

Dne 21. 3. 2024 jsme pomáhali v kuchyňce

Dne 21. 3. 2024 probíhal na naší škole DOD, jehož součástí je i kavárnička. Pro návštěvníky jsme (žáci 6., 7. a 8. ročníku) v kuchyňce upekli velikonoční perníčky, čerstvé sladké i slané koláče a připravili chlebíčky se zeleninovými pomazánkami a jarními bylinkami. Letošní novinkou byly dílničky. Medové perníčky si tak zájemci mohli nazdobit podle vlastní fantazie.

Děkujeme celému kolektivu školní jídelny za přípravu těsta na perníčky i za suroviny, ze kterých jsme naše výrobky přichystali. Bez jejich pomoci bychom  to nezvládli.

Přesto, že je DOD v kuchyňce náročný a celé odpoledne jsme se nezastavili, už se těšíme na další. Naučili jsme se nové recepty a postupy a medvědím česnekem i bršlicí si mnozí z nás zpestří jarní jídelníček i doma.