Déváťáci prvňáčkům

27. 10. 2023

Dne 25. 10. 2023 proběhla akce "Déváťáci prvňáčkům". Této akce se zúčastnily třídy 1. A a 9. B.

Dne 25. 10. proběhla akce "Deváťáci prvňáčkům". Akce se zúčastnily třídy 1. A a 9. B.

Halloweenské soutěžení naplánovaly tři dívky z 9. B. Do následné realizace se pak zapojili i všichni ostatní žáci ze třídy.

Prvňáčci měli za úkol projít všemi stanovišti, kde počítali, hledali písmenka, ochutnávali ovoce, hádali předměty po hmatu a dokonce i měli možnost ukázat své florbalové umění ve střelbě na branku. Samozřejmě úsilí bylo oceněno drobnou odměnou a diplomem s halloweenskou tématikou.

Tento diplom sehrál roli i v další části programu, kdy úkolem žáků bylo společně ho vymalovat bez přetahování a bez bílých míst. Role byly obráceny. Nyní prvňáčci vedli své deváťáky ke správnému sezení při kreslení a k ukázkovému držení tužky (pastelky). Spolupráce mezi žáky dopadla na výbornou. Obrázky se velmi povedly.

Při závěrečném hodnocení si žáci předávali rady a tipy. Většina prvňáčků apelovala na žáky devátého ročníku, aby měli lepší úchop a správné držení tužky a hlavně aby měli samé jedničky. Z řad deváťáků se ozývalo: "Nedělat žádné průšvihy a hezky se učit :)"

Všichni jsme si to užili včetně nás učitelů.