3.B Liberec

7. 1. 2024

Projekt v hodinách prvouky

V prvouce jsme se několik hodin věnovali tématu naše obec. Děti nosily zajímavé knihy a materiály o Liberci, shlédli jsme i videoprocházku po našem městě. Nakonec jsme si zahráli na cestovní kancelář a informační centrum. Děti si ve svých skupinách vyrobily plakát města a připravily poutavou prezentaci tak, aby nalákaly návštěvníky do našeho města. Výroba plakátu nám zabrala 2 hodiny a pak ještě nějaký čas příprava prezentace. Každý by měl něco říct, musíme se pěkně vystřídat. To byl pro některé opravdu těžký úkol a tak některé cestovní kanceláře měli svoje mluvčí. Ostatní děti hrály zvídavé navštěvníky města a měli i zajímavé otázky. Všem skupinám se podařilo svůj plakát velmi dobře odprezentovat a nalákat na krásné památky, do sportovních či kulturních zařízení nebo za přírodou. Opravdovou prohlídu města chystáme na jaro, kdy ji spojíme s návštěvou botanické zahrady. Už se moc těšíme!