Dýňová polévka

5. 11. 2023

Vaření dýňové polévky s žáky ze třídy 4. C

Tématický týden v podzimním dušičkovém ( a halloweenském) duchu jsme ve 4. C společně zakončili vařením dýňové polévky, která je typickou a výbornou podzimní polévkou. Někteří žáci vařili se mnou dýňovou polévku poprvé a před započetím jsem slýchala obavy někerých žáků, aby polévku nezkazili. Vysvětlili jsme si, co vše na polévku budeme potřebovat, suroviny jsem zakoupila a dali jsme se společně do práce. Každý žák se do vaření zapojil dle svých možností, dovedností a preferencí. V žákovské cvičné kuchyňce se krájelo, vařilo, míchalo, zahušťovalo, učilo, ukízelo a jedlo. Jelikož jsme skončili krátce před obědem, měli žáci možnost svou porci polévky odnést v zavařovací sklenici domů. Většina z nich  tuto možnost  uvítala a využila. Chěli se pochlubit doma, dát ochutnat rodičům, sourozencům atp.. Někteří neodolali a snědli si polévku na místě. Společně jsme se shodli, že se nám polévka moc povedla a jelikož žáci dochucovali polévku sami, byla v každém ze dvou hrnců polévka odlišné chutě, plnosti.

Neváhejte a zkuste dýňovou polévku doma. Její chuť je nezaměnitelná, hřejivá a výborná.
Dobrou chuť přeje třída 4. C