4. C Nocování ve škole

27. 4. 2024

Nocování ve škole třídy 4. C  započato 19. 4. 2024 v 17:00 a ukončeno 20. 4. 2024 v 9:00.

V pátek 19. 4. přivítala třídní učitelka v podvečerních hodinách žáky a rodiče a spolu s asistentkou pedagoga připravila drobné pohoštění (káva, čaj, sladký a slaný zákusek). Po přivítání všech se hrály hry pro rozvoj sociálních vztahů – židlovaná, pantomima, tichá pošta, sochy. Poté si žáci vybalili své večeře a řádně se posílili na blížící se detektivní pátrání. Rozdělili se do čtyř skupin (každá skupina byla označena jinou barvou) a vydali se napříč školou po stopách a cestách, které byly obohaceny plněním úkolů, rébusů, tajenek, dokonce si skupiny i zazpívaly. Detektivní bojovka měla za cíl zdokonalit orientaci v budově, učit se týmovosti, procvičit mozkové závity a pobavit se. Všechny přivedla vyznačená trasa k cíli, kde je čekal poklad. Dětská očka zazářila radostí a organizátoři měli radost z dobře odvedené práce. Po přesunutí do třídy se poklad spravedlivě rozdělil. Poté si všichni našli a připravili své hnízdečko na spaní. Někteří ve třídě, jiným přišlo dobrodružné spát na chodbě. Po večerce se ještě štěbetalo a postupně utichla škola zcela. Ráno se neslo v duchu klidu – snídaně, teplý ovocný čaj, deskové a karetní hry, stolní tenis i fotbálek, společné sdílení zážitků v kruhu. Sdílely se radosti, nástrahy a nové nápady na případné další nocování ve škole. V 9:00 se za žáky zavřely vchodové dveře a škola opět utichla. Akce se moc povedla a jestli se bude nocování této třídy opakovat? Nechme se překvapit, co nám čas přinese.